Folklorní soubor písní a tanců
27.4.2015

Folklorní podzim

Nejen letní měsíce jsou pro folklorní soubory vrcholem sezony. My v Handrláku jsme měli tanečně i organizačně nabitý také podzim.

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek v Uherském Hradišti

Slovácké slavnosti jsou jednou z největších každoročních akcí probíhajících v Uherském Hradišti a my jsme jejich pravidelnými účastníky.
I přes letošní nepřízeň počasí tomu nebylo jinak a Handrlák vystoupil v parku u ekonomické školy s pásmem tanců ze Strání a Kopanic.

Škola lidových tanců a hody Kunovice

Každý rok, přesně týden před hody, probíhá v Kunovicích kurz lidových tanců. Veškerá veřejnost má možnost se zde naučit základy okolních, ale i vzdálenějších tanců. Probíhá také kurz verbuňku speciálně pro muže a chlapce, na kterém pravidelně pomáhají tanečníci Handrláku. Celý soubor pak pomáhá s výukou při týdenních hodinách, z nichž je jeden večer věnovaný tancům z Kunovic. Celý kurz je v pátek zakončen besedou u cimbálu, kde si účastníci mohou vše zopakovat u živé muziky a bez nápovědy.
Hodům pak patří celý víkend a letos se slavnostního průvodu a večerní hodové besedy zúčastnil jeden z našich párů – Petr Oulehla a Alžběta Omelková.

Soustředění v Bojkovicích

Ve dnech 3. – 5. října se náš soubor Handrlák zúčastnil tanečního soustředění v nedalekých Bojkovicích. Ubytováni jsme byli hned pod Zámkem a první večer jsme strávili při společné večeři.
V sobotu jsme od rána tančili a upravovali choreografie. Odpoledne jsme si udělali krátký, ale velmi příjemný výlet do Luhačovic a po návratu zase pokračovali v tanci a zpěvu až do večera.
V neděli jsme tančili celé dopoledne, pak se sbalili a šli na prohlídku Zámku, která byla zakončena na vyhlídkové věži. Díky krásnému počasí jsme si mohli užít pěkný výhled na přírodu a malebnou krajinu Bílých Karpat.
Byl to velmi příjemný víkend, který jsme si všichni moc užili a děkujeme našemu vedoucímu Jirkovi.

Soustředění v Luhačovicích

Krásný listopadový víkend od 21. – 23. 11. jsme strávili v nedalekém lázeňském městečku Luhačovice. Ubytováni jsme byli v hotelu Jurkovičův dům a první večer jsme se po večeři věnovali tanečnímu tréninku do 22 hodin.
V sobotu jsme po snídani pokračovali až do oběda, a po něm jsme si zašli do zdejšího wellnessu na dvě hodinky relaxu. Večer jsme měli naši poslední taneční zkoušku a následně jsme u vedoucího na pokoji oslavili jeho narozeniny.
Neděle už byla ve znamení odjezdu, takže jsme se po snídani sbalili, přejeli blíže do centra na tradiční oplatky, Vincentku a po kafíčku jeli domů.